Svět kolem nás - Írán - zahalená krása 1
Svět kolem nás - Írán - zahalená krása 2
Svět kolem nás - Írán - zahalená krása 3
Svět kolem nás - Írán - zahalená krása 4
Svět kolem nás - Írán - zahalená krása 5
Svět kolem nás - Írán - zahalená krása 6
Svět kolem nás - Írán - zahalená krása 7
Svět kolem nás - Írán - zahalená krása 7
Svět kolem nás - Írán - zahalená krása 9
Svět kolem nás - Írán - zahalená krása 10
Svět kolem nás - Írán - zahalená krása 11
Svět kolem nás - Írán - zahalená krása 12
Svět kolem nás - Írán - zahalená krása 13
Svět kolem nás - Írán - zahalená krása 14
Svět kolem nás - Írán - zahalená krása 15
Svět kolem nás - Írán - zahalená krása 16
Svět kolem nás - Írán - zahalená krása 17
Svět kolem nás - Írán - zahalená krása 18
Svět kolem nás - Írán - zahalená krása 19
Svět kolem nás - Írán - zahalená krása 20
Svět kolem nás - Írán - zahalená krása 21
Svět kolem nás - Írán - zahalená krása 22
Svět kolem nás - Írán - zahalená krása 23
Svět kolem nás - Írán - zahalená krása 24
Svět kolem nás - Írán - zahalená krása 25
Svět kolem nás - Írán - zahalená krása 26
Svět kolem nás - Írán - zahalená krása 27
Svět kolem nás - Írán - zahalená krása 28
Svět kolem nás - Írán - zahalená krása 29
Svět kolem nás - Írán - zahalená krása 30
Svět kolem nás - Írán - zahalená krása 31
Svět kolem nás - Írán - zahalená krása 32
Promítáme letos. Nenechte si ujít!
Írán - zahalená krása
Další, v pořadí už osmý, díl vzdělávacího projektu Svět kolem nás si za svůj cíl vybral poměrně netradiční destinaci. Podíváme se společně na území někdejší Perské říše - jednoho z nejmocnějších středověkých státních útvarů, na blízký východ, do drsné, hornaté, suché, ale přesto velmi pohostinné země. Vydejte se s námi do Íránu.
Írán projedeme od Kaspického moře na severu až po Perský záliv na jihu. Vystoupáme na nejvyšší horu Íránu Damávand, na východě země se budeme plahočit vyschlou a horkou pouštní krajinou, na jihu země okusíme pravé tropické podnebí a kýžené osvěžené neposkytnou solná jezera, ale pravý íránský čaj.
Starobylá Persie nás okouzlila hlavně přívětivostí svých obyvatel. Zatím nikde jinde jsme na světě jsme se necítili tak vítaní jaky v Íránu. Upřímně, někdy nám to bylo až líto odmítat tolik lákavých pozvání k jídlu, k čaji, nebo jen tak na pokec. I tentokrát Vás naše promítání přesvědčí o tom, že stojí za to žít a poznávat!
Připravujeme na rok 2020!
Čína - říše za Velkou zdí
V devátému dílu projektu Svět kolem nás se Vy a Vaši žáci ocitnete v rozlehlé, historické a mystické Číně. Projdete se s námi po Velké čínské zdi, pokocháte se pohledem na jedinečné pandy velké, bude se vám tajit dech při prastarém rituálu nebeského pohřbu, vydáte se s námi na samotný západ země, kde Čína už není Čínou.
Vydáme se společně do podhůří Himálaje na tibetskou náhorní plošinu, kde místní nomádi pasou svá stáda jaků.
Během našeho putování se seznámíme s místními menšinami, jejich zvyky a tradicemi, podíváme se na klidný odlehlý venkov i do hektické moderní metropole. Ochutnáme společně lahůdky čínské kuchyně a zjistíme, jak se pije čaj v Číně.
Poodhalte spolu s námi roušku této uzavřené a nesmírně zajímavé země v programu Čína - říše za Velkou zdí, který budeme promítat od ledna 2020. Těšíme se na Vás!
Promítání skončilo
Kuba - dvě tváře svobody
Dějištěm sedmého dílu vzdělávacího projektu Svět kolem nás je tentokrát Mexický záliv, karibský ráj, největší ostrov Velkých Antil, země s bohatou a pohnutou historií, země kontrastů a barev, a jedna z posledních bašt komunismu… Kuba.
Kubu projedeme křížem krážem, od hlavního města Havany přes malebnou oblast Viñales až po město revolucionářů Santiago de Cuba. Na koňském hřbetě se vydáme na tabákovou plantáž a podíváme se na ruční výrobu světoznámých kubánských doutníků, potopíme se do průzračných vod Karibského moře v zátoce Sviní a prohlédneme si korálové útesy zblízka a podíváme se do očí žralokům, prozkoumáme pestrou kubánskou krajinu, zformovanou směsí sopečné aktivity a tektonického posunu litosferických desek . S místními lidmi zažijeme jedinečnou atmosféru energického a barevného karnevalu, vyzkoušíme pohostinnost místních v tzv. casa particulares a společně s kubánskými vědci budeme svědky kladení vajec mořských želv.
Promítání v Česku skončilo 21.12.2018, Na Slovensku promítání ještě probíhá.
Promítání skončilo
Víetnam - brána do Indočíny
Šestý díl vzdělávacího projektu Svět kolem nás nás tentokrát zavede do jihovýchodní Asie, do země nádherných vápencových hor, dechberoucích scenérií, tajuplných jeskynních systémů, skvělého jídla a usměvavých lidí. Vydáme se společně na další cestu plnou poznání do neobyčejného Vietnamu.
Vietnam projedeme od jihu k severu, od delty Mekongu přes horské oblasti Středního Vietnamu až po nádherné vápencové věže zátoky Halong. Zavedeme Vás do starobylé císařské citadely, nebo do hlubokých jeskyní vápencového krasu. S místními lidmi zažijeme jedinečnou atmosféru plovoucích trhů, vyzkoušíme pohostinnost etnických menšin Severního Vietnamu a necháme se zasvětit do tajů vietnamské kuchyně.
Pojďte s námi procestovat tento úžasný kus světa a na vlastní oči se přesvědčit o tom, že je Vietnam úplně jiný než jste si mysleli.
Promítání programu skončilo 16. 12. 2017.
Promítání skončilo.
Peru - čtyři strany světa
V pátém dílu vzdělávacího projektu Svět kolem nás se podíváme na jihoamerický kontinent, do země nádherných hor a tajemných měst, do země starých Inků, do země nevysvětlitelných záhad, do mystického Peru. Peru projedeme křížem krážem od vyprahlých pouští tichomořského pobřeží až k vlhkým deštným pralesům Amazonie, od nejvýše položeného splavného jezera na světě až po majestátné hřebeny And.
To vše je neodmyslitelně spojeno s historií a kulturou dávných Inků, která na nás dýchá ze všech stran. Pojďte s námi poodhalit nejednu záhadu této tajemné země.
Promítání programu Peru - čtyři strany světa probíhalo od 10. 1. 2016 do 20.12. 2016 v kinech po celé České Republice.
Promítání skončilo.
Na čtvrté expedici jsme hledáčkem našich kameramanů zachytili jeden z nejpůsobivějších koutů naší planety. Vydali se na dlouhou cestu po indickém subkontinentu a poznali pestrou směsici kultur a naboženství, majestátný Himálaj, vyprahou poušť Thár na východě i životadárnou moc posvátné řeky Gangy.

Promítání programu začalo 1. 1. 2015, a skončilo 18.12. 2015. Promítali jsme po celé České republice a poprvé i na Slovensku.
Promítání skončilo.
Mexiko - záhada starých Mayů
Mexiko je skutečně temperamentní a žhavou zemí. Najdeme tu vysoké hory majestátné sopky, vyprahlé písečné pouště, zelené deštné pralesy i nádherné písečné pláže. Nedílnou součástí této úchvatné země je historie a kultura. My se vydáme hlavně za kulturou starých Mayů a Aztéků a zúčastníme se jejich starodávných mystických rituálů. Na běžné Mexičany samozřejmě nesmíme zapomenout a oslavíme s nimi nejednu fiestu.
Promítání programu Mexiko - záhada starých Mayů probíhalo od 6. 1. 2014 do 19. 12. 2014 v kinech po celé České republice.
Promítání skončilo.
Austrálie - tajemství rudého kontitnentu
I v druhém pokračování zůstaneme na jižní polokouli. Na 25.000 kilometrů dlouhé cestě vám poodhalíme tajemství nejmenšího a také nejméně obydleného kontinentu světa. Vydejte se s námi na šedesátiminutové putování, při kterém navštívíme vyprahlou poušť, vysoké hory, ale i deštný prales a korálové útesy. Nezapomeneme ani na zvířata a ukážeme si typické obyvatele Austrálie, mezi které patří klokan, roztomilá koala a podivuhodný ptakopysk.
Promítání programu Austrálie - tajemství rudého kontinentu probíhalo od 1. 1. 2013 do 31.12.2013 v kinech po celé České republice.
Promítání skončilo.
Nový Zéland - země dlouhého bílého oblaku
Nový Zéland nabízí scenérie, které bychom jinak hledali v desítce různých zemí. Od krásných písečných pláží, přes aktivní sopky, gejzíry a bublající bahno až po nádherné hory, majestátní ledovce a tajemné fjordy. To vše máte možnost s námi navštívit v rámci našeho programu a ocitnout se alespoň na chvíli v úžasné krajině Pána prstenů. Kia ora.
Promítání program Nový Zéland - země dlouhého bílého oblaku probíhalo od 1. 11. 2011 do 31.12.2012 v kinech po celé České republice.

 

Nezastavíme se!

 

V uplynulých dvou letech, jsme udělali tři důležitá rozhodnutí, která posunula projekt Svět kolem nás tam, kde se právě nachází.

 

Úspěšně jsme založili Svet okolo nás, slovenskou mutaci projektu Svět kolem nás, přičemž už druhým ročníkem jsme se stali druhou nejnavštěvovanější školní akci na Slovensku.

 

Obrovskou investicí do techniky, jsme vyrovnali krok s technologií, která bohužel rychle a neúprosně stárne.

 

Od příštího programu se proto můžete těšit na úplně nový druh záznamu i projekce. Nechte se příjemně překvapit!

 

 

Eva a Jan Lejskovi, tvůrci projektu Svět kolem nás

Těšíme se na Vás

Učebnice pro školy

Spolupracujeme s olomouckým pedagogickým nakladatelstvím Prodos.

Naše snímky už několik let vídáte na stránkách Vašich oblíbených učebnic.

 

Stany, spacáky, batohy, spací pytle - Ferrino

Na cesty nás vybavilo Ferrino.

Vybavení dáváme zabrat, ale zatím s námi přežilo všechno!

 

Svet okolo nás

Slovenská verze projektu Svět kolem nás.

 

Kliknutím spustíte krátkou ukázku z programu.